Má manžel pracujúci v ČR pod českým zamestnávateľom nárok na daňový bonus na deti?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

som matka a momentálne na rodičovskej dovolenke. Manžel pracuje v ČR pod českým zamestnávateľom. Daňové priznanie podáva aj na Slovensku, lebo tu všetci bývame. Uplatňuje si na všetky deti aj daňový bonus.

Ako to bude teraz po novom?

Dostane niečo?

Vyplácajú mu ho raz ročne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom tohto som nepostrehla zatiaľ zmeny. Je potrebné počkať ale aj na uverejnenie zákona do Z.z., aj na metodický pokyn od FS.

V daňovom priznaní by sa mala zohľadniť jeho výška príjmu v zahraničí a podľa toho prepočítať nárok na daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka