Má si manžel podať žiadosť na vrátenie dane za mňa?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

v roku 2022 som bola prvé 2 mesiace PN, potom som nastúpila na materskú a poberala materskú. V novembri som prešla na rodičovský príspevok a v decembri na nezamestnanecké.

Má si manžel podať žiadosť na vrátenie dane za mňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť n a manželku.

Nezdaniteľná časť na manželku je daná: 4186,75 eur - vlastný príjem manželky.

Štátne sociálne dávky sa nezapočítavajú do vlastného príjmu manželky = rodičovský príspevok. Ale dávky ako nemocenské, materské sa do vlastného príjmu manželky už započítavajú.

S prianím pekného dňa,
Lenka