Mám nárok na poberanie podpory v nezamestnanosti, keď prenajímam byt?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

prenajímam byt (som registrovaná aj na daňovom úrade) a chcela by som podať výpoveď v práci a prihlásiť sa na úrad práce pre poberanie podpory v nezamestnanosti. Byt sme kupovali prostredníctvom hypotekárneho úveru a výška prenájmu nám ani nepokryje výšku mesačnej splátky a režijné náklady bytu (mes. nájomné, elektrina, internet).

Mám nárok na poberanie podpory v nezamestnanosti, keď prenajímam tento byt?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prenájom na DIČ bez živnosti by nemal mať vplyv na zaradenie do evidencie, pokiaľ samotný prenájom nebudú považovať za výkon zárobkovej činnosti.

Podľa SP sa to nevylučuje, ale odporúčam sa informovať priamo na pobočke poisťovne, príp. ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka