Mám nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nároku na tehotenský príspevok. Som na rodičovskom s dieťatkom do 3 rokov, po materskej som však na 6 mesiacov bola na neplatenom rodičovskom príspevku so starším potomkom. Vtedy za mňa platila zdravotné odvody poisťovňa. Neskôr som nastúpila na klasickú platenú rodičovskú dovolenku s mladším dieťaťom. Stále mi trvá pracovný pomer, v ktorom som bola viac ako 2 roky. Potom som nastúpila na materskú so starším dieťaťom.

Mám nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete či už tehotná ste. Pokiaľ Vám bude trvať pracovný pomer a stále budete na rodičovskej dovolenke s dieťatkom do troch rokov, tak áno. Vznikne Vám nárok aj na tehotenské a aj na materské.

Podmienka je, aby ste v posledných dvoch rokoch pred dosiahnutím 13. týždňa tehotenstva (pôrodom) boli nemocensky poistená najmenej 270 dní. To by ste mali splniť. Aj obdobie počas RD sa počíta do týchto 270 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka