Mám nárok po ukončení rodičovskej dovolenky na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

rodičovský mi konči akurát pred letnými prázdninami a rada by som bola s deťmi ešte doma. Nemá ich kto strážiť. V septembri by som sa zamestnala.

1.10.2010 - 6.9.2019 zamestnankyňa.
17.9.2019 - 15.3.2020 úrad práce - podpora v nezamestnanosti.
16.3.2020 - 30.4.2021 zamestnankyňa.
29.4.2021 - nástup na materskú dovolenku a pokračujem na rodičovskej do 27.5.2024.

Na materskú som nastúpila ešte ako zamestnankyňa, ale zmluva mi skončila o 2 dni. V septembri by som sa tam chcela vrátiť a nanovo sa tam zamestnať.

Je nejaká možnosť, aby som na tie 3 mesiace neostala bez príjmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na dávku v nezamestnanosti ste si vyčerpali v roku 2019 - 2020. Na novú dávku v nezamestnanosti by Vám vznikol nárok ak by ste splnili podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní. Po vyčerpaní dávky v nezamestnanosti ste neboli poistená viac ako 730 dní, nárok na novú dávku Vám nevznikne.

S prianím pekného dňa,
Lenka