Mám nastúpiť na materskú 8 alebo 6 týždňov pred termínom pôrodu?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom termínu nástupu na materskú. Termín pôrodu mám 14.3.2023. Chcem, aby som posledný mesiac trvania materskej dovolenky mala viac dní zaplatených z materského a zároveň dostala v daný mesiac celý rodičovský príspevok.

Mám nastúpiť na materskú 8 alebo 6 týždňov pred termínom pôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali skorší nástup na materskú dovolenku (8 týždňov pred termínom pôrodu) a tým aj jej skoršie skončenie, tak to môže znamenať jeden rodičovský príspevok navyše v porovnaní s tým, ak by ste mali neskorší nástup na materskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka