Môže daňový bonus poberať babka?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

mám dve detičky a v rodnom liste pri obidvoch nemám uvedeného otca. Momentálne som na materskej dovolenke, takže nemôžem poberať daňový bonus. Bývam s mojimi rodičmi v spoločnej domácnosti a moja mamina chodí do práce.

Mohla by poberať daňový bonus na moje detičky ona, keďže žijeme v spoločnej domácnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus na dieťa môže poberať iba osoba stanovená zákonom: rodič dieťaťa, alebo osvojiteľ, alebo osoba, u ktorej ide o obdobný vzťah - pestúnska starostlivosť.

Starý rodič iba v prípade, že by mal dieťa (vnúča) osvojené.

S prianím pekného dňa,
Lenka