Môže manžel poberať materskú a súčasne vykonávať prácu na SZČO?

Zodpovedané
9. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom súčasného poberania MD a práce na SZČO.

Je možné, aby manžel poberal MD a súčasne ďalej vykonával aj prácu ako SZČO?

Ďakujem

Dobrý deň,

SZČO môže popri materskej aj naďalej vykonávať prácu v rámci svojej SZČO.

Sociálna poisťovňa ho môže vyzvať, aby preukázal, ako sa dokáže súčasne starať o svoje dieťa. Ideálne je, aby pracoval z domu. Prípadne si dieťa berie so sebou do kancelárie. Záleží akú prácu vykonáva.

S prianím pekného dňa,
Lenka