Môže manželka poberať rodičovský na mladšieho syna, keď muž bude na materskej?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

manželka momentálne poberá vyšší rodičovský príspevok na staršieho syna, v auguste sa nám narodil ďalší syn. Nevyšla jej materská, a preto ostala na rodičovskom so starším synom. Vo februári chcem ísť ja na materskú dovolenku.

Môže manželka poberať rodičovský na mladšieho syna?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh materského a rodičovského príspevku. Teda nie je možné, aby manželka poberala rodičovský príspevok a vy súbežne materské na staršie dieťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka