Môže mi v prípade návratu do zamestnania siahnuť zamestnávateľ na plat?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

od februára 2022 som na PN (zamestnanie mi naďalej trvá od marca 2020). V súčasnosti som otehotnela.

Budem mať nárok na materskú?

Ako sa mi vypočíta?

Počíta sa PN do tohto obdobia?

V prípade, ak budem na rizikovom tehotenstve budem môcť naďalej poberať PN?

Môže mi v prípade návratu do zamestnania siahnuť zamestnávateľ na plat?

Ďakujem

Dobrý deň,

na platenej PN môžete byť maximálne 52 týždňov = 1 rok. Máte uvedený dátum február 2022 správny? Ak nie, môžete mi správny dátum napísať do novej otázky. Alebo ste na neplatenej PN, predĺženej PN? To sú situácie, ktoré je potrebné presne uviesť.

Pokiaľ ste na PN od 2/2023 potom budete mať nárok na materské, môžete byť na platenej PN max. rok, zbytok na neplatenej. Zamestnávateľ Vám nemôže siahnuť na plat.

S prianím pekného dňa,
Lenka