Môže poberať zamestnanec a súčasne konateľ v eseróčke dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

od apríla 2020 som bola na MD, následne prešla na RD. V práci som pred MD odpracovala tri roky a pracovný pomer mi stále trvá. Je dosť možné, že v máji, kedy mi bude končiť RD, nebude mať pre mňa zamestnávateľ miesto a pôjdem na úrad práce.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti, ak som zároveň aj konateľom a spoločníkom v s.r.o., ktorá ide ale do likvidácie?

Pracovnú zmluvu som mala u iného zamestnávateľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

konateľa zapíšu do evidencie na úrade práce len vtedy, ak sa vzdá funkcie alebo ho z nej odvolajú. Aj účasť spoločníka v spoločnosti by musela zaniknúť.

Ak ste už z funkcie odvolaná likvidátorom a nie ste likvidátorom, tam je to už skôr možné. Informujete sa priamo na ÚP aké Vám dajú k tomuto stanovisko.

S prianím pekného dňa,
Lenka