Môže sa presunúť rodičovský na manžela, keď na nastúpim s mladším na MD?

Zodpovedané
3. feb 2023

Dobrý deň,

v máji tohto roku nastupujem na materskú dovolenku. Staršia dcéra bude mať teraz vo februári 2 roky.

Môže sa presunúť rodičovský na manžela, keď na nastúpim s mladším na MD?

Manžel je pracujúci a poberateľ invalidného dôchodku, nie je to problém?

Ak nie, ako postupovať pri vybavovaní rodičovského na manžela?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete poberať materské počas už celého mesiaca, tak na rodičovský príspevok nemá nárok ani jeden z rodičov.

S prianím pekného dňa,
Lenka