Môžem aj pri druhom osvojenom dieťatku získať nárok na materskú?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

v roku 2021 sme si adoptovali chlapčeka, nastúpila som na materskú dovolenku. Od roku 2014 - 2021 som stále robila u jedného zamestnávateľa. Nastúpila som 1.6.2021, pracovný pomer mi skončil 31.8.2021 (zmluva na dobu určitú). Rodičovský príspevok mi končí v júni. Teraz máme ďalšie bábätko narodené v máji tohto roku - tiež osvojenie.

Je nejaká šanca získať znovu materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ku dňu podania žiadosti potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia. To momentálne nemáte a teda nesplníte podmienky pre priznanie materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka