Môžem po materskej nastúpiť na PN?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

v marci mi končí materská dovolenka a s mladším synom nastupujem na rodičovský. Reálne však rodičovský nebudem poberať, pretože manžel je tiež na materskej dovolenke do októbra 2023.

Môžem po materskej nastúpiť na PN?

V júli pôjdem na materskú s tretím synom.

Ak by som išla na PN, alebo mala pár dní dovolenku a potom nastúpila na PN, z čoho mi bude vyrátaná nasledovná materská s tretím synom?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete po materskej nastúpiť na PN. Pokiaľ nastúpite na novú materskú v júli 2023, PN ani pár dní prípadnej dovolenky neovplyvní výpoče. Posudzuje sa predchádzajúci rok, ale nová materská nebude nižšia ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka