Môžem pôsobiť na pracovisku vo vlastnej firme, keď som na materskej a nevyplatím si mzdu?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

som zamestnaná vo vlastnej spoločnosti s.r.o. Chcem sa poradiť ohľadom možností môjho pôsobenia na pracovisku počas MD.

Môžem sa vyskytovať na svojom pracovisku a vykonávať odbornú činnosť počas materskej dovolenky, ak si ako konateľ a spoločník v spoločnosti s ručením obmedzeným, v ktorej som zároveň zamestnanec, nevyplatím mzdu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako konateľ môžete vykonávať funkciu konateľa bez nároku na odmenu - ak máte v s.r.o. zmluvu o výkone funkcie.

Alebo môžete pracovať vo svojej s.r.o. ako spoločník bez pracovnej zmluvy aj bez nároku na odmenu, v tomto prípade sa berie do úvahy Obchodný zákonník. Nesmiete mať príjem zo zamestnania, z ktorého ste si uplatnili nárok na MD.

S prianím pekného dňa,
Lenka