Môžem si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manžela?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

sme manželia, bývame v spoločnej domácnosti, zatiaľ bez detí. Manžel je PN asi 8 mesiacov s následným ID. Pracujem iba ja.

Môžem si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manžela?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si uplatniť nezdaniteľnú časť na manžela.

Vypočíta sa: 4186,75 eur - vlastný príjem manžela, započíta sa aj PN. Z tejto sumy sa určí alikvotná časť podľa počtu kalendárnych mesiacov, pre ktoré boli podmienky splnené k prvému dňu daného mesiaca.

S prianím pekného dňa,
Lenka