Môžem ukončiť PN pred svadbou?

Zodpovedané
3. nov 2023

Dobrý deň,

budúci týždeň máme svadbu a ja som od dnes PN.

Môžem PN ukončiť skôr vzhľadom k tomu, že nechcem žiadne problémy v práci a ani na úradoch?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ukončenie PN má posúdiť lekár na základe Vášho zdravotného stavu. Pokiaľ už budete v poriadku, alebo sa s ním dohodnete, môžete PN ukončiť skôr alebo na vlastné riziko. Ale následne bude záležať od neho, ak na PN máte byť dlhšie, či Vám vystaví novú PN.

Prípadne si od neho vypýtať potvrdenie, že by nešlo o porušenie liečebného režimu a mať od neho priepustku na celý deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka