Byt, svadba, financie

7. júl 2022

S muzom toto leto kupujeme nas prvý spoločný byt, on polku, ja polku... Budúcu jesen sme planovali svadbu, ale vzhľadom na kúpu bytu sa obaja vyhadzeme z peňazí na doraz... Ach ženy mam oči pre plač ano byvanie je dôležité ale viete ako dlho som si odkladala na vysnívanú svadbu a teraz všetko vrazime do byvania a do budúceho roku toľko uz nedošetrim.. 😔 To som sa len tak chcela asi vyplakať, ze namiesto velkej svadby budeme mat najblizsiu rodinu mozno niekde tak na urade 😔 rodicia malicko možno pomôžu ale ja ich nechcem zaťažovat

panelacikova
7. júl 2022

uvažuješ ako 15-ročná. vykašli sa na svadbu. idete spoločne investovať do bývania, v prvom rade by ste mali byť manželia, aby sa vám nekomplikoval život. ideálne je vziať chlapa, dvoch svedkov a šup ho na radnicu. oficiálne spečatiť svoj vzťah a byt kupovať ako manželia. toto zmýšľanie o veľkolepej svadbe nikdy nepochopím. keby ženy uvažovali v prvom rade prakticky, mali by potom v živote menej problémov. veľkolepá svadba, na ktorú si mala "toľko našetrené", že vám to pomohlo ku kúpe bytu, by bol absolútny prežitok, zbytočnosť. na tvojom mieste sa vydám ešte pred kúpou bytu a som rada, že mi to klape a som zdravá.

ms_green
7. júl 2022

Pozri, bývanie je extrémne dôležité a to, že ste si ho zadovážili teraz je podľa mňa dobrý krok, všetko pôjde len hore.
Čo sa týka svadby, ja úprimne chápem tvoje pocity, tiež som mala svoje vysnívané. To ale neznamená, že na to musíš úplne zanevrieť. Ak sa chcete zobrať teraz, tak spravte malú svadbu pre pár hostí a o pár rokov, keď našetríte si ju môžte zopakovať. Kamarátka si takto po 15 rokoch "obnovila" sobáš. Nevidím na tom nič zlé a ty nemusíš prísť o dvoj sen. 🙂

jarmila2010
7. júl 2022

suhlasim s vyssie pisanym ,ale ak tak velmi chces velku svadbu,stale ju mozte prelozit,kym na nu budete mat dost penazi...inak,ja tiez nevidim zmysel vo velkej svadbe...keby ma muz neprehovoril,tak ju mame ,len o svedkoch...nakoniec nas bolo 15...najblizsia rodina...

queen_mary
7. júl 2022

Ved pockajte so svadbou o nejaky rok dva dlhsie

deti95060810
7. júl 2022

nebolo by lepšie keby ste byt kupovali ako manželia?
aj keď ťa chápem, veľká svadba je pekná a hlavne sa na ňu spomína dlhé roky... to je to , na čo budete s manželom spomínať celé manželstvo....

zmrzlinka2021
7. júl 2022

Poviem ti tak.
Velka svadba moze byt romanticka a neviem aka, prečačkana, ale v podstate je to len taky cirkus, za par hodín prehrmí a ty minies neskutocne prachy - výslovne ich vyhodís do luftu.
Absolutne nezalezi na velkosti svadby, na tom, ci mas 100 hostí alebo len 20. Ci mas luxusné svadboné saty alebo lacne ale pekne za par eur.
Toto nič neznamena.
To čo je podstatne, je prave to manzelstvo - je to najsilnejsie putom medzi muzom a zenou, najvacsi zavazok dvoch ludi vo vztahu a extremne silny, kedze slubit lasku na cely zivot v dobrom aj zlom, to vacsinou urobis iba raz v zivote. A to co je podstatne, je cely zivot sa potom skutocne lubit, pomahat si... to je zaklad.... nie jeden svadobny den, kde marketing zohrava svoju rolu.

Vezmite sa v kostole hociktorý deň, s rodicmi, surodencami, starkymi, chodte si sadnut do restiky... nič viac netreba.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik194
7. júl 2022

v prvom rade kedze nie ste manzelia, byt urcite kupit na polovicu, budete dvaja vlstnici, nijako inak

a svatba, no dosetrite peniaze (co moze trvat aj dost dlho, alebo sa zoberte na urade a o rok urobte velikansku zurku)

za tie peniaze co miniete na svatbu by ste vedeli ist na paradnu 2-3 tyzdnovu dovolenku do karibiku..... za mna by vyhral karibik, nie veselka

danulicek
7. júl 2022

mali sme pred xy rokmi veľkú svadbu, brali sme sa po 7,5 roku vzťahu, bola to dlhodobo moja vytúžená a vysnívaná udalosť 😀 nemali sme ale doriešené bývanie - jednoducho sme sa na tom v tom čase nezhodli a nemúdro sme "odložili riešenie až po svadbe", keďže sme mali kde v tom čase bývať. všetky našetrené peniaze som dala do svadby, rodičia prispeli niečo málo na koláče, lebo to tak chceli. nakoniec som mala chuť svadbu mesiac pred termínom zrušiť, lebo v rámci rodín všetkým preplo a zrazu sa organizovalo kadečo bez môjho vedomia. aj sme si vymenili názory, aj som ustúpila, aj som mala nervy. proste od tej vysnívanej idylky to malo veľmi ďaleko. mojich hostí bolo asi 30, komplet nás bolo nakoniec okolo 100. popravde, už nikdy by som do takého veľkého "projektu" nešla a to nepíšem preto, že sme teraz aktuálne pred rozvodom. úplne by som si spätne vedela predstaviť malú svadbu s ozaj blízkymi ľuďmi (polovica ľudí na svadbe bola taká, že sme sa tam videli asi aj naposledy, ale hlavne, že boli rodičia spokojní...), prípadne s kamarátmi nejakú garden party. teraz je veľmi veľa krásnych inšpirácií a za mňa - má to to skutočné romantické čaro svadobného dňa 🙂 a zvyšné peniaze by som radšej využila na parádnu dovolenku alebo do bývania.

tento môj krátky opušťák ti píšem preto, že všetky snívame o veľkej svadbe, ale často tá realita býva iná - niekde viac, niekde menej. je podstatné a skvelé, že ste sa zhodli a rozhodli k spoločnému bývaniu, to je to, čo vás čaká "v realite". svadobná hostina je jeden deň a je viac menej pre hostí. ak viete, že chcete spolu žiť, určite je možnosť urobiť svadbu v menšom alebo pošetriť a odložiť ju na neskôr. každopádne mnohé, čo sme mali veľkú svadbu, by sme ti určite odporučili užiť si radšej malú svadbu a s láskou ako veľkú akciu pre široké príbuzenstvo a s nervami. držím palce 🙂

evkamotka
8. júl 2022

My sme dostali na daroch tolko penazi, ze nam to preplatilo celu svadbu (70ludi). V dnesnej dobe dava drviva vacsina peniaze a to nie su 20 eurovky. Sama som bola prekvapena, necakala som to. Je tu o tom viac diskusii a vsetci tvrdia to iste. Pokojne by som sa vydala na tvojom mieste. Spravte mozno mensie kompromisy (pocet ludi, cena fotografa....) a cele sa vam to preplati. Kamoska napr ani vysluzku nedavala, vino priamo od vinara a do dzvanov, nie flaskovane, ziadne akoze darceky pre hosti...no dala to do pekneho prostredia a bolo. Ja som ani kvetinovu vyzdobu nemala a obavam sa, ze na to dodnes nikto neprisiel :D. Takze moja rada, svadbu trocha menej poprezivaj, zorganizuj, preplati sa ti. A byvanie vyriesite tiez

xqwertyx
8. júl 2022

Nemam takú skúsenosť ako ty, ale chcem ti len k svadbe povedať. Ja som mala tiež vysnívanú svadbu, nie príliš veľkú, ale o to peknú, do toho došiel Covid (prvá vlna), ľudia sa báli (respektíve "nemohli") stretávať so surodencami, nieto so sirsou rodinou, pripadne kamarátmi. Ja som bola najskôr za preloženie svadby. Môj uz teraz manžel mi povedal, že je to na mne ak chcem preložiť svadbu, bude tiež za, ale ze on si ma nechce vziat kvôli ľuďom a tomu mecheche okolo, ale kvôli tomu ze ma miluje a je mu jedno či to bude o 2 svedkoch alebo o najbližšej rodine (rodicia,surodenci) alebo tam bude 50/60/70 ľudí. Vtedy som so slzami šťastia povedala, že ta svadba bude!. A bola krásna taka aká bola, aj keď nebola "vysnivana". A s odstupom času si stále viac vravím,že vlastne TOTO bola moja vysnívaná svadba, pred oltárom s chlapom, s ktorym sa milujeme navzájom a za chrbtom najbližšia rodina. Nepotrebovala som žiadne veľkolepé oslavy ani nič podobné.

savoya
8. júl 2022

Svadba trva len jeden den,byt mate na cely zivot.

vikisukik
8. júl 2022

@savoya presne. ako lepsie sa to napisat nedalo, ono treba si uvedomit co je do zivota dolezitesie ci honosna svadba alebo teda vlastny byt