Môžem žiadať o pandemickú OČR, keď dieťa nepôjde v auguste do náhradnej škôlky?

Zodpovedané
21. jún 2023

Dobrý deň,

v mesiaci august bude škôlka zatvorená zriaďovateľom, avšak je aj náhradná škôlka. Moje dieťa do nej chodiť nebude. Ja som na RP s mladším dieťaťom, momentálne už nezamestnaná (PP mi skočil pred 11 mesiacmi). Pandemickú OČR som už poberala, teda žiadosť som podávala, ešte keď som bola zamestnaná.

Mám nárok za mesiac august si podať na konci mesiaca vyhlásenie k pandemickej OČR?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je počas letných prázdnin (v auguste) MŠ uzatvorená rozhodnutím príslušného orgánu - RÚVZ, zriaďovateľom, tak je nárok na pandemické ošetrovné.

Ak ste už mali pandemickú OČR, podá sa iba čestné vyhlásenie. Sociálna posiťovňa si overí, či bola škôlka uzatvorená zriaďovateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka