Môžem získať maximálnu materskú?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dosiahnutia maximálnej materskej. Plánovaný termín pôrodu je 22.6.2023.

Som zamestnaná na TPP od roku 2016, avšak s priemernou hrubou mzdou. Od 1.1.2022 mám možnosť pracovať popri zamestnaní na dohodu o pracovnej činnosti (pravidelný príjem) so mzdou 1800 eur.

Bude sa mi to počítať do výpočtu materského, ak budem na dohodu zamestnaná viac ako 90 dní, teda do termínu nástupu na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste chceli mať materskú z dvoch zamestnaní súčasne, tak v obidvoch zamestnaniach musíte splniť podmienku - najmenej 270 kalendárnych dní nemocenského poistenia v období dvoch rokov pred materskou.

Ak by ste mali mať dohodu od 01.01.2023, tak tých 270 dní nesplníte. Jedine vtedy, ak by ste mali v uvedenom čase okrem TPP ešte inú dohodu.

S prianím pekného dňa,
Lenka