Musím nastúpiť na pár dní do práce, aby mi uznali nárok na nemocenské?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

materská dovolenka mi končí 1.2.2024.

Aby mi uznali nárok na nemocenské počas PN, tak musím nastúpiť na pár dní do práce?

Alebo môžem hneď 2.2.2024 nastúpiť na rodičovskú dovolenku a zároveň na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete nastúpiť po skončení materskej dovolenky hneď na PN aj na rodičovskú dovolenku. Oznámenie o nástupe na RD ste mali oznámiť jeden mesiac vopred a uviesť aj deň nástupu na rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka