Musím podať daňové priznanie pri nadobudnutí nehnuteľnosti?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

otcovi zomrel otec v roku 2021, mama stále žije. Sme traja súrodenci. Z otcovej strany zdedil každý 1/3 a babka má svoju časť. Tak sa dohodli.

Je v takomto prípade povinnosť podať daňové priznanie k nadobudnutiu nehnuteľnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

keď zdedíte nehnuteľný alebo hnuteľný majetok, neuvádzate ho v daňovom priznaní k dani z príjmov. Iné je to však s príjmom, ak by ste zdedenú nehnuteľnosť predali.

Ak ste nadobudli nehnuteľnosť v období od 2.1. do 31.12.2022, tak máte povinnosť najneskôr do konca januára 2023 podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností.

S prianím pekného dňa,
Lenka