Nechcem využiť 2-mesačnú výpovednú dobu. Ako inak môžem odísť z práce?

Zodpovedané
13. júl 2023

Dobrý deň,

momentálne som zamestnaná 5 rokov, ale chcem odísť do inej práce. Problém je výpovedná doba, ktorá je 2 mesiace. Nikto na mňa tak dlho čakať nebude.

Ako to teda ukončiť, keď chcem odísť hneď a dohodou to nejde?

Môžem neprísť do práce 3x a dajú mi absenciu?

Dajú mi potom výpoveď?

Môžu mi kvôli absencii siahnuť na výplatu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete mať neospravedlné absencie, tak zamestnávateľ môže napríklad krátiť dovolenku, skončiť pracovný pomer a v odôvodnených prípadoch môže vymáhať náhradu škody spôsobenú porušením pracovnej disciplíny, t.j. absenciou v zamestnaní.

Môže Vám dať aj výpoveď, nejaké napomenutie. Záleží od toho, či má zamestnávateľ internú smernicu a v nej bližšie určené ako bude postupovať.

Viac nájdete aj napr.:
https://www.daneauctovnictvo.sk/sk/casopis/dane...

S prianím pekného dňa,
Lenka