Ostáva mi pri prechode z jednej PN na druhú nemocenské?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

som 2 mesiace na PN u mojej obvodnej lekárky s 1 diagnózou. Som tehotná a môj gynekológ ma dáva na rizikové tehotenstvo. Moja obvodná lekárka ukončí PN k 30.11. a od 1.12. mi vypíše PN môj gynekológ.

Ostáva mi v takomto prípade nemocenské, alebo sa bude krátiť?

Nie je to nejako ovplyvnené tým, že idem z jednej PN na druhú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemocenské poistenie trvá (neukončil sa pracovný pomer, živnosť), tak nemocenské bude rovnaké. Iba prvé tri dni z novej PN bude nižšie (prvé tri dni 25% z VZ, ostatné dni 55%).

Ak ste zamestnanec, tak prvých 10 dní Vám vyplatí zamestnávateľ.

S prianím pekného dňa,
Lenka