Ovplyvní odhlásenie a prihlásenie do systému výšku materského pri reťazovom pôrode?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na rodičovslej dovolenke, plánujem otehotnieť a mať reťazový pôrod. Po skončení prvej materskej som išla v ochrannej lehote na PN. Po asi 4 mesiacoch som zistila, že mi Sociálna poisťovňa nevyplatila prvých 10 dní PN, musela som o to požiadať zamestnávateľa. Ja som však zamestnávateľovi oznámila, že po skončení materskej nastupujem hneď na rodičovskú. Zamestnávateľ ma prihlásil do systému a po skončení PN ma zo systému odhlásil.

Bude tento akt mať vplyv na výšku mojej materskej pri reťazovom pôrode pri druhom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, PN nemá vplyv na výpočet materskej. Len počas PN ste nemali prerušené nemocenské poistenie ako pri RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka