Potrebujem na predĺženie rodičovského zamietavé stanovisko zo škôlky?

Zodpovedané
12. nov 2023

Dobrý deň,

syn bude mať v januári 2025 tri roky. Do škôlky ho vezmú najskôr v septembri 2025 (ak vôbec, kvôli kapacite).

Pred prvou MD som bola zamestnaná na dobu neurčitú, preto mi bola vyplácaná aj materská na druhý reťazový pôrod. A teda by som mala v januári 2025 nastúpiť späť do práce. Ale nechcem dávať syna do jaslí. Niekde som započula, že na predĺženie rodičovského treba mať zamietavé stanovisko zo škôlky.

Mám teda podať prihlášku teraz v máji 2024, aj keď bude mať syn len 2 roky?

Aké mám možnosti na to obdobie medzi januárom a septembrom?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj po podaní prihlášky v 05/2024 na školský rok 2024/25 od februára 2025 by ste nemali mať nárok na predĺžený rodičovský príspevok za mesiace 02-08/2025, pretože Vaše dieťa dovŕši vek 3 roky po 31.08.2024.

Pokiaľ si podáte žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ na nasledujúci školský rok 2025/26 a dieťa nebude prijaté, až potom budete mať nárok na predĺžený rodičovský príspevok od 09/2025.

Možnosti: Vrátiť sa do práce a dieťa sa postará iný rodinný príslušník, príp. jasle alebo neplatená RD, s ktorou by zamestnávateľ súhlasil.

S prianím pekného dňa,
Lenka