Ráta sa do obdobia 270 dní aj obdobie PN?

Zodpovedané
28. sep 2023

Dobrý deň,

aktuálne som na RD a pracovný pomer mi skončil v auguste 2022. Bolo mi povedané, že sa to počíta z posledných 2 rokov. Teda od októbra 2021. Od novembra 2021 som bola PN až do materskej, ktorú som poberala cca od polky marca. Vtedy ešte pracovný pomer trval až do konca augusta 2022. Odvtedy som vlastne nezamestnaná na RD.

Ráta sa do tých 270 dní aj obdobie kedy som bola PN a aj kedy poberala materské?

V SP mi povedali, že to rátali a malo by to byť ok. Obnovila som si aj na týždeň nemocenské, lebo to bola ďalšia podmienka.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bola PN a materské v čase trvajúceho pracovného pomeru, tak tieto dni na PN a materskej sa započítajú do obdobia nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka