Ruším rodičovský na staršieho syna, muž nastupuje na materskú s mladším. Musím pokrytie obdobia hlásiť na úrade?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

som matka 2,5-ročného syna momentálne na RD s RP. Som tehotná a v polke marca nastupujem na MD s druhým synom (čiže ruším rodičovský príspevok). Manžel začiatkom apríla nastupuje na MD so starším synom.

So starším synom asi 2 týždne nebude nikto oficiálne na MD ani RD. Samozrejme, doma s ním budem, ale oficiálne budem na MD s mladším (ešte nenarodeným).

Je to ok?

Treba to niekde nahlasovať, že ho mám v starostlivosti, aj keď na neho nepobáram RP?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko je v poriadku. Vy sa staráte o svoje staršie dieťa aj v prípade poberania rodičovského príspevku, takisto aj v prípade nepoberania RP (z dôvodu poberania materskej na mladšieho syna).

S prianím pekného dňa,
Lenka