Spraví synovi daňové priznanie firma, alebo si musí nájsť učtovníčku?

Zodpovedané
14. dec 2023

Dobrý deň,

syn pracoval v jednej firme ako zamestnanec. Neskôr prešiel na živnosť a stále robil pre túto firmu.

Spraví mu daňové priznanie firma, alebo si musí nájsť učtovníčku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je živnostníkom je povinný si sám podať Daňové priznanie (DP) a to elektronicky. Predpokladám, že príjem na to, aby nebol povinný podať DP, presiahol. Nemôže požiadať o Ročné zúčtovanie dane firmu, s ktorou spolupracuje, aj keď bol jej zamestnancom.

Môže požiadať o spracovanie Daňového priznania ich účtovníčku (ak bude ochotná), alebo si nájde inú, a zároveň ju môže splnomocniť aj na podanie DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka