Urobí mi zamestnávateľ daňové priznanie po ukončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

minulý rok som do 29.10.2022 bola na rodičovskej dovolenke, 30.10. - 31.10.2022 mi zamestnávateľ vykryl dovolenkou. Od 1.11.2022 som evidovaná na úrade práce. Bolo mi vyplatené odstupné aj preplatená dovolenka.

Môžem si o daňové priznanie požiadať bývalého zamestnávateľa, alebo si ho musím urobiť sama?

Ďakujem

Dobrý deň,

požiadajte bývalého zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie dane do 15.02.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka