Vychádza mi maximálna podpora, keď mám za sebou reťazový pôrod?

Zodpovedané
10. aug 2023

Dobrý deň,

mám za sebou reťazový pôrod. Prvá materská v roku 2015 a ďalšia 2017. Po dovŕšení 3 rokov veku druhého dieťaťa som si vybrala 2 týždne dovolenky a následne som nastúpila na pandemickú OČR, na ktorej som bola od januára 2021 do konca apríla 2023.

Výjde mi na základe týchto údajov maximálna podpora?

Aktuálne som na predĺženom rodičovskom do 6 rokov veku dieťaťa, ktorý som poberala súbežne s pandemickou OČR. Rodičovský mi končí v decembri.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak ste v rozhodujúcom období mali len obdobie poistenia v nezamestnanosti trvaním rodičovskej dovolenky (dovolenku ste čerpali skôr), tak denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov pred začiatkom čerpania rodičovskej dovolenky a nesmie byť nižší ako denný vymeriavací základ určený z minimálneho VZ.

Bude záležať od toho, že koľko ste zarábali pred materskou. Uvedené platí ak ste počas RD nemali žiadny iný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka