Vystavia mi potvrdenie o nepodaní daňového priznania počas materskej?

Zodpovedané
9. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom potvrdenia o daňovom priznaní.

Vystavia mi na daňovom úrade potvrdenie o nepodaní daňového priznania počas materskej dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem z akého dôvodu potrebujete potvrdenie o nepodaní DP.

Ak na DÚ predložíte žiadosť (v linku), tak Vám vyznačia, či ste daňové priznanie podali -nepodali.
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/urady/PE/pd...

Ak potrebujete potvrdenie z iného dôvodu, alebo len pre svoje potreby, stačí zamestnávateľa požiadať o vykonanie Ročného zúčtovania dane a tým to bude vysporiadané. Ak ste mali iba materskú, tak je možné, že nejaký príjem za rok 2022 ste mohli mať. Tým pádom by bolo aj vhodné požiadať o Ročné zúčtovanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka