Vznikne mi nárok na maximálnu dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
4. dec 2022

Dobrý deň,

som zamestnancom v spoločnosti 13 rokov, z toho som na reťazovej MD a RD. Aktuálne som na RD s dieťaťom, ktoré 21.11.2022 dovŕšilo 2 roky.

Dňa 29.11.2022 ma kontaktoval zamestnávateľ ohľadom zrušenia prevádzky. Dňa 30.11.2022 som podpísala ukončenie PP podľa §60 dohodou s vyplateným 5-mesačným odstupným. Taktiež mi preplatili 32 dní dovolenky. Rodičovský som zatiaľ neukončila. Predpokladám, že som mala ukončiť rodičovský k 29.11.2022 a jeden deň, 30.11.2022 čerpať dovolenku. Vtedy by mi asi nárok na maximálnu dávku vznikol.

Ak by som sa do 6.12.2022 evidovala na ÚPSVaR, vznikne mi nárok na maximálnu dávku v nezamestnanosti?

Ako mám teraz čo najlepšie postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

postup ako píšete by mal byť v poriadku.

S prianím pekného dňa,
Lenka