Vznikne mi nárok na PN a následne na materskú dávku?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom PN. Momentálne som na rodičovskej dovolenke do 16.5.2023. Do práce by som sa mala vrátiť 17.5.2023. Pravdepodobne však z dôvodu rizikového tehotenstva budem musieť byť na PN. Pracovný pomer mi riadne trvá od roku 2017 na dobu neurčitú. Dovolenku si čerpať nemôžem, keďže tá mi bola preplatená. Neostal mi teda ani jeden deň.

Vznikne mi nárok na PN a následne na materskú dávku, ak budem hneď po skončení RD, teda od 17.5.2023 vypísaná?

Alebo je potrebné nastúpiť do práce aspoň na jeden deň, aby sa mi obnovilo nemocenské poistenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko Vám stále trvá pracovný pomer, budete mať po skončení RD hneď nárok na PN, tehotenské, materské. Nemusíte odpracovať žiadny deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka