Ako riešiť zaostávanie u 15 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

môj syn má 15 mesiacov a pri narodení bolo všetko v poriadku. Potom mu zistili reflux a musel ísť 8x do nemocnice. Z nemocnice prišiel vždy s nejakou chorobou. Problém je v tom, že veľmi neskoro začal sedieť, momentálne stále nechodí. Štvornožkuje len sporadicky. Na nôžky sa mu nedarí postaviť.

Ak ho postavíme, udrží sa na nohách len ak sa niečoho drží. Celkovo je pozadu. Neblaboce, len vydáva zvuky, smeje sa, piští. Je sledovaný aj na neurológii, kde sa vyjadrili, že má čas začať chodiť do 18 mesiacov. Vraj je zdravý, ale mne sa to nezdá.

Keď je na zemi, tak sa snaží ísť po štvornožky. Ale veľa padá na bok, pripadne si udrie hlavičku. Čiže potom na zemi ani byť nechce. V chodítku nikdy nebol.

Okrem cumlíka ho ani hračky nezaujímajú.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite Vám odporúčam fyzioterapiu.

Vyhľadajte detského fyzioterapeuta vo Vašom okolí, konzultujte s ním psychomotorický vývoj a začnite s cvičením.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk