Sú barefoot topánky vhodné pre dcéru, ktorá má vpadnuté členky?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má vpadnuté členky. Jeden máličko a druhý viac. Rozmýšľala som o topánkach barefoot, ale neviem že či sú vhodne na jej nohy.

V júli mala dva roky a žiaden ortopéd by ju nezobral. Je vysoká a má 19 kg. Obvodná doktorka povedala, že tie členky môžu byť aj skrz tej váhy také vpadnuté. Vraj treba kupovať topánky, ktoré majú spevnenú pätu a členok.

Topánky typu barefoot majú máloktoré pevnú pätu a členok. Ale všade čítam, že vďaka tomu, že barefoot majú širokú špicu, tak sú veľmi dobré pre deti.

Aký je Váš názor a čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku je ešte normálne, že Vaša dcérka ma mierne vpadnuté členky.

Skúste skôr pohľadať alternatívu barefoot topánky s pevnejšou pätou a zároveň so širokou špičkou.

Pozrite si e-shop ježko-bežko alebo bosáčik.sk

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk