Vytáčanie chodidla do vnútornej strany

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

mám dvojročnú dcérku narodenú v 33. týždni. Od 3 do 13 mesiacov sme rehabilitovali kvôli ľahkej hypotónii. Dcérka lozila viac ako 5 mesiacov. Potom začala v 13. mesiacoch samostatne chodiť. Nikdy nešpičkovala.

Momentálne je stále v pohybe, prejde po schodoch, vyskočí tak, že sa už odlepí od zeme. Vždy mala slabšiu ľavú nožičku a práve tú vytáča špičkou do vnútornej stany.

Keď som to spomenula neurológovi tak mi povedal, že ona je ešte malá a jej chôdza je ešte vo vývoji. To mala asi 18 mesiacov. Teraz ideme na kontrolu až keď bude mať 3 roky.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

chôdza Vašej dcérky je stále vo vývoji ale myslím si, že prevencia už práve teraz v tomto období, keď sa nôžka vyvíja je veľmi dôležitá.

Rôzne senzomotorické chodníky či chôdza na boso je veľmi zdravá a je to vhodné aj ako prevencia plochých nôh.

Ak sa to bude zhoršovať a nôžka sa nezlepší zájdite za detským fyzioterapeutom vo Vašom okolí a konzultujte to s ním.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk