6 ročné dieťa stále niekam uteká. Čo máme robiť?

Zodpovedané
1. mar 2021

Dobrý deň,

syn má 6 rokov a od jeho dvoch rokov sa nám niekoľkokrát stalo, že ušiel a stratil sa. Išlo o sekundy. Má potrebu ísť sa sám prejsť a byť chvíľu sám. Nechce si dať vysvetliť, aby nikam nechodil sám.

Nájde chvíľku a vytratí sa. Stratil sa už v meste a aj v parku. Najskôr sme si mysleli, že nechce byť s nami. Ale robí to aj pri starkých aj so známymi. Bojíme sa chodiť von, aby nezmizol. Keď ho nájdeme, tak on vôbec nemá strach byť sám.

Dohovárala som mu, ale zbytočne.

Čo máme robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu sa zdá, že váš syn patrí medzi tie deti, ktoré veci naokolo zaujímajú. Preto sa snaží k nim priblížiť a zaujatý svojim lákadlom si vôbec nevšíma, kde ste. Jednoducho objavuje.
Preto je na vás, aby ste ho motivovali ostať na dohľad respektíve vo vašej blízkosti.

Jasne mu vysvetlite, čo od neho očakávate a potom sa podľa toho riaďte. Vytvorte návyk, aby pred vzdialením sa povedal kam ide. Začnite s nácvikom počas aspoň 21 prechádzok.

Môžete mu dať na ruku špeciálnu šnúrku či náramok, ktorý mu pripomenie, že má oznamovať odchod. Pokiaľ zvyk nenacvičíte snažte sa pohybovať v prehľadných parkoch, ihriskách.

Prajem príjemné dni.