Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

správanie Vášho syna je prirodzenou súčasťou jeho vývoja. Akonáhle je dieťa schopné zavnímať, že ono samo už dokáže veci ovládať, je tým fascinované a skúma.

Hádzanie je zväčša medzi prvými aktivitami, ktoré v tomto smere objaví. Ide o podvedomú záležitosť , dieťa je vývojom tlačené teda „musí“, a preto nie je šanca to zastaviť. To, čo môžete spraviť, že sa zamierate na túto potrebu a snažíte sa ju dosýtiť. Ona potom odznie.

Prakticky to znamená jednak prevenciu v zmysle upraviť prostredie tak, aby nebezpečné, krehké, vzácne a aby veci boli v čo najväčšej možnej miere mimo jeho dosahu.

Vytvárajte doma bezpečný priestor na hádzanie, kde sa môže v tomto smere, čo najviac vyšantiť: penové loptičky, farebné plastové loptičky z detského bazéna. Nech hádže do vedierka, krabice či do lavóra.

Rovnako aj vonku nech sa venujte hádzaniu.

Pokiaľ pri jedení, začne hádzať jedlom a inými predmetmi okamžite ho zastavte jemným chytením ručičky a slovami STOP, ukážte dlaňou stopku. Potom povedzte jedlo je na jedenie, hádžeme loptičky. Ideš si hádzať? Tento postup stále používajte.

Bitie, dohováranie a iné nerešpektujúce opatrenia ho neučia konštruktívnym riešeniam jeho stavu.

Prajem príjemný deň.