Ako pomôcť prvákovi, ktorý má problémy s písaním diktátov a s čítaním?

Zodpovedané
6. feb 2021

Dobrý deň,

doma máme prváka, ktorému ide ťažšie čítanie a písanie diktátov.

Písmena vie, len občas si nejaké pomýli. Ale nevie spájať slová. Na každé slovo v diktáte mi napíše stále rovnaké písmena. Chcem slovo les a on napíše lma.

Pokúšame sa s ním veľa čítať a hláskovať.

Ako mu môžme pomôcť?

Je potrebná návšteva špeciálneho pedagóga?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že nie som odborníčka v tejto oblasti môžem Vás odporučiť napríklad na tento zaujímavyý článok, ktorý na Vašu otázku čiastočne odpovedá.

Tu je link https://www.rodinka.sk/predskolak/prvacik/prva-...
Avšak najprv by som sa iste obrátila na pani učiteľku, poprosila ju o rady a spoluprácu a na základe jej posúdenia, prípadne posúdenia školskej psychologičky by som vyhľadala odbornú pomoc.

Mala by som na pamäti aj to, že vaše dieťa je v škole len 6 mesiacov, a to tiež v podmienkach života, ktorý sám o sebe je stresujúci. Pri dieťati, ktoré v tomto čase nastupuje do školy, ide o nezanedbania hodný faktor. Láskavosť, porozumenie a pokojné sprevádzanie v probléme mu iste najviac pomôžu.

Držím Vám palce!