Ako zaujať ročné a 2,5 ročné dieťa vnútri?

Zodpovedané
6. okt 2019

Dobrý deň,

mám 2,5 ročné a ročného syna a sú celkom dobrí parťáci. Skôr sa mi zdá, že sa už vedia spojiť a rozblázniť. Večer sa kúpu spolu, to je pol kúpeľne pod vodou. Behajú spolu po byte, skáču po gauči. Chodíme veľa von, na tanečnú a aj plávať, aby sa vybili.

Ako zaujať ich chlapčenskú energiu vnútri?

Pohrajú sa s vláčikom a čítame. Ročný syn tomu ešte moc nerozumie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vaše deti sú vo veku kedy nemusia vyzerať zaneprázdnene, no napriek tomu majú dôležitú vývojovú prácu.

Rozmýšľajte skôr o hračkách, ktoré môžu byť kreatívne použité, ako už o vopred zadefinovaných hrách . Klasické sú stále najlepšie: kocky, farby, plastelína, modulína, bábky, plyšáci, autíčka, mozaiky .

Podporujú neviazanú, voľnú hru, ktorá precvičuje myseľ a predstavivosť. Podporujte hry, ktoré zapájajú telo a ostatné zmysly, kreativitu, asociatívne myslenie (hádaj kto som, kocky s obrázkami, vytváranie príbehov).

Pozývajte ich k pomoci pri prácach v domácnosti či už varenie, práce v kuchyni, majstrovanie a iné užitočné veci reálneho života začínajú byť príťažlivé. Deti sú prírodovedci a učia sa tým, že robia.

Pokúšajú sa jednoducho vidieť, čo sa deje. Buďte trpezlivá a tolerujte určité množstvo neporiadku. Chráňte ich prirodzenú zvedavosť a lásku k prieskumu.

Príjemnú zábavu🙂