Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máme pokračovať v plávaní, alebo máme zmeniť športovú aktivitu?

Zodpovedané
22. okt 2020

Dobrý deň,

s naším dvojročným synom chodíme o 5. mesiaca na baby plávanie. Syn je podľa mňa šikovný a voda ho baví. Od septembra ho zaradili do vyššej skupinky so 3 - 4 ročnými deťmi.

Syn povely zvláda, rozumie im, je odvážny, zvláda skupinku. Asi mesiac máme obdobie, že všetko je nie, ale úplne všetko, nechce spolupracovať. Ani motivácia nezmení jeho postoj z nie na áno.

Na plávaní nespolupracuje, ignoruje mňa a aj trénerku. Keď má urobiť to, čo sa od neho vyžaduje, tak radšej skočí do vody a zanorí sa. Naposledy rušil deti a vykrikoval.

Čo nám odporúčate?

Máme pokračovať v plávaní, alebo máme zmeniť športovú aktivitu?

Trénerka ho preložila do skupinky k menším deťom, ale obávam sa, že ho to tam nebude baviť.

Ďakujem

Dobrý deň,

až teraz sa dostávam k Vašej otázke, žiaľ povinnosti mi skôr nedovolili.

Váš synček sa dostal do obdobia, kedy jeho vývojová úloha je osamostatniť sa. Ide o veľmi náročný čas, ktorý sa navonok prejavuje v správaní. Preto je potrebné nechať sa ním viesť a nasledovať aktivity, ktoré jemu dávajú zmysel.

Zvážila by som prerušiť plávanie ak sa mu nedarí spolupracovať a skôr chodiť do inšpiratívneho prostredia, kde má slobodný priestor objavovať vlastné schopnosti podľa jeho potrieb. Volila by som skôr lesopark, ihrisko, jednoducho akýkoľvek pohyb vonku.

Nech sa darí!