Môže mať hra s dievčenskými hračkami zlý vplyv na synov psychický vývin?

Zodpovedané
21. feb 2021

Dobrý deň,

mám 7 ročného syna a veľmi chce súrodenca, aby sa mohol o niekoho starať a aby sa mal s kým hrať. Bábätko mu žiaľ splniť neviem a šteniatko neprichádza do úvahy.

Tak ma napadlo, aby som kúpila bábiku a v rámci spoločnej hry by sme sa okrem typických chlapčenských hračiek hrali aj s bábikou. Muž o tom nechce ani počuť. Syn v škôlke sa občas hral s dievčatami a s bábikami.

Môže mať hra s dievčenskými hračkami zlý vplyv na jeho psychický vývin?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

úplne chápem, že by ste rada synčekovi pomohla.

Starostlivosť o zvieratko je jedna z možností. Samozrejme v jeho veku ide o kontakt s niečím živím, kde viac ide o bezpodmienečné prijatie ako starostlivosť. Šteniatko sa dá nahradiť venčením psíkov z útulku. Taktiež škrečok, činčila či zajac nie je tak náročné pre opateru doma ak by to bola pre vás alternatíva.

Určite je potrebné rozvíjať kontakty s kamarátmi či kamarátkami a vytvárať aktívne príležitosti pre spoločné hranie.

Je treba vnímať jeho potrebu spôsobom, ktorý on preferuje. Naša dospelá logika a z nej vyplývajúce nápady sú často ďaleko od jeho predstavy riešenia. Treba ho počúvať, a tak zavnímať o čo mu v skutočnosti ide.