Aké potraviny sú vhodné pri diéte Low Fodmap?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

hľadám potraviny, ktoré sú vhodné pri diéte Low Fodmap. Niekde som našla odpoveď od odborníka, že popcorn, kukuričné a ryžové chlebíky môžu SIBO ešte zhoršiť. No všeobecné zoznamy Low Fodmap potravín uvádzajú tieto ako zelené potraviny, čiže vhodné pri tejto diéte.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nízkofodmapová diéta pracuje najmä s potravinami bez obsahu oligosacharidov, disacharidov, monosacharidov a polyolov - alkoholvých cukrov.

Tiež je dôležité brať do úvahy aj glykemický index.

Táto diéta sa používa pri syndróme SIBO, ktorý výchadza z nejakej príčiny.
Individuálne nastavenie diéty je veľmi dôležité, ak sa chceme vyhnúť recidíve týchto ťažkostí.
Rada Vám pomôžem s nastavením stravy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/