Aké sladkosti môžem jesť, keď mám intoleranciu laktózy a zvýšený kazeín?

Zodpovedané
8. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám intoleranciu na laktózu a vyšiel mi aj kazeín. Zbožňujem čokoládu a maslové keksíky. Najlepšie sú keksíky v čokoláde.

Viete mi odporučiť nejaké sladkosti, ktoré môžem jesť pri tejto diagnóze?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

laktózová intolerancia príp. intolerancia na kazeín často súvisí so zápalom alebo funkčnou poruchou v tráviacom trakte. Môže to byť dokonca aj príčina. Takže pri diéte bez mlieka je vhodné vyradiť aj zápalové potraviny ako cukor aspoň kým sa stav nestabilizuje.

Ak máte chuť na sladké pracujte v strave najmä s vlákninou a zdravými tukmi t.j zelenina, semienka, orechy, orechové maslá, za studena lisované oleje.

Okrem toho existujú rôzne sladkosti s označením vegan, ktoré si môžete raz za čas dopriať. Prípadne vyskúšať recepty bez mlieka.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/