Aké vitamíny sú vhodné pre dcérku, ktorá má alergiu na kravské mlieko a vaječný bielok?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

dcérka má alergiu na kravské mlieko a vaječný bielok. Rada by som jej dávala na imunitu nejaké vitamíny. Nemyslím klasické vitamíny D, C, zinok, Imunoglukan.

Skôr som rozmýšľala nad kozím kolostrom. Čítala som, že pre alergikov je ľahšie stráviteľné.

Aký je Váš názor?

Sú nejaké vitamíny, ktoré nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri alergii na kravské mlieko a pri intolerancii nie je vhodná žiadna forma mliečnych výrobkov, teda ani iných živočíšnych druhov. Imunitný systém nerozoznáva na takej detailnej úrovni či sa jedná o kazeín kozí, ovčí alebo kravský. Pri alergii imunitný systém vždy reaguje aj na minimále množstvo silnou reakciou.

Vitamíny a podporné látky na fungovanie imunity, ktoré menujete majú podobný účinok ako kolostrum. Akurát je dôležité ich uživať aspoň 3 mesiace.

Zamerajte sa aj na dobré probiotiká.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/