Aké vyšetrenie absolvovať, pre zistenie príčiny nadmernej tvorby zatekajúceho hlienu?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

som alergická na pele a trávy. Od minulého roka ma trápi zatekajúci zadný hlien. Po ORL stránke je všetko v poriadku.

Ktoré potraviny prosím spôsobujú nadmerné zahlienenie? Aké konkrétne vyšetrenie absolvovať, aby som zistila, čo nadmernú tvorbu zatekajúceho hlienu spôsobuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

produkcia hlienu je prirodzená ochrana slizníc pred mikroorganizmami, ak sa však tvorí v nadmernom množstve znamená to zvýšenú obranu voči cudzím mikroorganizmom. Zvýšenú tvorbu hlienu najčastejšie spôsobujú alergény, ktoré aj udávate- peľ a trávy.

S potravinami je to trošku zložitejšie, ak je alergia na potraviny, tiež sa môže alergia prejavovať zvýšenou tvorbou hlienu.

Ak sa však jedná o nesprávnú výživu hlien spôsobujú najmä potraviny s obsahom rafinovaného cukru, glukózového a fruktózového sirupu, aditíva a chemické konzervanty, spracované potraviny, atď.

Ak máte po ORL stránke všetko v poriadku, odporúčam by som vám absolvovať testy na potravinové alergie a intolerancie, v prípade negatívnych výsledkov bude vhodné začať s úpravou stravy a životného štýlu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/