Ako by mal vyzerať jedálniček tehotnej vegetariánky?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stravy počas tehotenstva, keď je žena dlhoročná vegetariánka. Vajcia nie sú problém. Na laktózu mám alergiu, ale niektoré veci dokážem zjesť. Zjem ich v malom množstve a to mi až tak zle nerobí.

Nechcem nič zanedbať, ale zároveň nechcem jesť mäso.

Ako by mal vyzerať jedálniček tehotnej vegetariánky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z pohľadu vegetariánskej výživy je dôležité doplňať celý B-komplex vitamínov a vyhľadávať ich aj v strave. Taktiež je potrebné doplniť železo alebo vitamín D. A to najmä ak vám na testoch bude ukazovať nižšiu hladinu.

Zvážila by som aj konzumáciu zdravých rastlinných olejov na dennej báze.

Vajcia sú dobrým zdrojom bielkovín, vhodným zdrojom plnohodnotných bielkovín je aj tofu v bio kvalite.

Je dôležité, aby ste išli cestou prirodzených surovín - zelenina, ovocie, orechy, semienka, široké spektrum obilnín a pod.

Ak ste dlhoročná vegetariánka, zaradenie mäsa počas tehotenstva by bola nežiadúca zmena. Organizmus by tak mohol reagovať viac negatívne.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/