Mám výčitky kvôli môjmu stravovaniu v tehotenstve

30. aug 2020

Ahojte, som v 9tt, a planovala som sa zdravo stravovat v tehotenstve. Ale mne je stale zle od zaludka. Napr. len si prestavim maso, a mam pocit, ze sa pozvraciam. Zeleninu som predtym milovala, teraz mi ani ta nechuti. Uplne nechotenstvo mam. Snazim sa jest na silu. A jedine co dokazem zjest je rozok so sunkou, mozzarelou, vajickom, ozaj iba trochu zeleniny. Ani jogurty mi teraz nechutia. Predtym som jedla 1-2 jogurty denne. Teraz sa prinutim raz za 3 dni. Este buchty zjem, a tvaroh. Uplne mi je smutno, aku mam teraz otrasnu stravu stravu 😕.

autor
30. aug 2020

Ako sa prinutit jest, ked mi je zo vsetkeho zle?

deti95060810
30. aug 2020

máš nevolnosti....nenúť sa do jedenia. Po krátkom čase nevolnosti prejdú a ty znova dostaneš chuť do jedla.... Všetky stratené kg počas nevolnosti dobehneš o krátky čas.... 😉
Samozrejme že niektoré jedlá budeš mať obľúbenejšie, iné menej, ale to všetko po pôrode prejde....

lija22
30. aug 2020

nijako. vari sa nebudes este tymto stresovat. ked ti bude lepsie dobehnes to. pri prvom tehotenstve s dvojkami som vracala cele tehotenstvo aj desatkrat denne, jedine co mi chutilo bol chleba vo vajci och. proti nevolnostia mozes skusit zabojocat aj rak ze zjes jednudve piskoty. ja som takto so sebou vsade nosila krmitko, malu kabelku plnu piskot.
drzime palce! bude lepsie 🌷

sense
30. aug 2020

Nijako jedz to a koľko tak aby ti to teraz vyhovovalo, výčitky hod za hlavu zbytočne sa stresujes

ajka0207
30. aug 2020

Rožok so šunkou, mozzarellou a trochou zeleniny je v podstate vyvážená strava, buď rada že zjesť aspoň to. Ja som jedla suché rožky a ešte čistú studenú cestovinu. Ale trvalo to len nejaké dva mesiace a potom sa všetko vrátilo "do normálu" a určite sa nenút do jedenia niečoho čo nechceš.

juliet86
30. aug 2020

telo vie preco nechce maso. ver mu. ja som bola na coca cole. prestan mat vycitky. mne tiez nechutil jogurt.. len biela voanocka. telo vie co robi

simsalabim
30. aug 2020

Ak ta to potesi, ja som pri druhom tehotenstve trpela velkymi nevolnostami s vracanim. Jedla som jedine wifonky, nutridrink a tmavu cokoladu. Po troskach. Napr. ten nutridrink ma 2dcl a ja som ho mala na 2 dni. Vsetko ine som vyvracala. Schudla som 5 kg v prve 3 mesiace. Potom to preslo.

zuzanka.zuzu
30. aug 2020

ja som bola na coca cole a najhnusnejšej bielej bagete z pumpy (pečivo nejeme vôbec), takže mozzarelka je úplná hostina v porovnaní so mnou 😉

tkmama
30. aug 2020

Vobec sa netrap, ja som v 37tt a nejem takmer nic. Zo zaciatku mi pomahali banany, tie som zjedla aj styri denne. Slane tycinky, zuvacky, nealko radler... to bola moja strava. Teraz uz nejem v podstate vobec nic, sem-tam maliny, melon. A maso nejem uz 20 rokov, to by som neriesila vobec.

autor
30. aug 2020

Dakujem baby, ukludnili ste ma 😊

titla
30. aug 2020

Vobec sa nestresuj. Ja som tiez asi do 14tt zila na suchom pecive, zemiakoch a cocacole. Boli dni ked som mala pocit, ze toho viac vyvraciam ako zjem... Ale potom to preslo a prisli tehotenske chute a jedla som mandarinky na kila 😀. Ono, ked si sa doteraz stravovala zdravo telo ma zasobu potrebnych zivyn.

simona92101
30. aug 2020

Mne byvalo zle do cca 6 mesiaca,vracala som v podstate cely den,zila som na polievkach a bananoch,nic ine som do seba nedostala,schudla som cca 5 kg.neskor uz to bolo lepsie,ale urcite potraviny mi prestali chutit,ale ovocie mi velmi smakovalo,hlavne jablka a pomarance,musela som jest v malych davkach a castejsie aby som nevyvratila vsetko.dcerka vsak bola zdrava a priberala pekne,cize lekar nemal ziadne namietky.do 9 mesiaca som pribrala celkovo 8 kg,dcerka vazila 3.5 kg.
Uvudis,casom sa to zlepsi.ako radia vyssie,nosit so sebou aspon piskoty,jednu dve vzdy do seba hodit po troche.drzim palce

siska53
30. aug 2020

Zatial neries, jedz to, z coho ti nie je zle. Ja som.tiez tak pri malej mohla v prvom trimestri len velmi malo toho, kazdu chvíľu ma napinalo z niecoho iného.. potom sa to upravilo do normálu.

gladys_07
30. aug 2020

Nic si z toho nerob. Ja som sa stravovala relativne zdravo, ako som otehotnela, nemozem zeleninu ani vidiet. Z vajicok na nadrapuje. Zemiaky a cestoviny, to je moje!!

To tak byva, mama planuje a babatko rozhoduje 😁

emuska72
30. aug 2020

Ahoj. Ja som momentálne v 7 týždni a mám presne to isté. Absolútne na nič nemám chuť, keď pomyslím že mám niečo zjesť tak mi je zle (chvála bohu nevraciam, len mi je nedobre). Keď som hladná, je mi zle. Keď niečo zjem, je mi zle z toho čo som zjedla. Mám pri posteli piškóty a tie tiskam do hlavy keď už fakt mi je nedobre a neviem čo jesť. A čokoľvek zjem, alebo sa len vody napijem, hneď som nafúknutá jak balón. Všetko mi smrdí, aj z toho mi je zle. Takže, nie si v tom sama 💛

denden77
30. aug 2020

ja som v 38tt.. neznasala som sladke, nemusela maso, milovala zeleninu.. uz 8 mesiacov zijem na cokoladovych croissantoch, burgroch, cestovinach a inych lakocinkach.. a to mi ani den nebolo zle 😂😂😂

anickaaa6aaa
30. aug 2020

Tiez mi bývalo zle.. Ked som sa najedla zle, ked som nejedla tiez zle.. Vajicka som nemohla ani cítiť.. Potom bolo lepšie a nevedela som sa dojest vianocky, buchiet na pare.. Veci co mi inak vobec nechutia...

majamat
30. aug 2020

ja som to tiez tak planovala a nakoniec nic z toho nebolo, potom v 3.trimestri mi nenormalne chutilo jest a vsetko.
prvy trimester mi bolo zle, aj ked som nevracala, zlepsilo sa to po najedeni. ked som zjedla jogurt, vydrzala som sotva 30min a potom zas zle, po jablku este kratsie,a le rozok so salamou ( ani nie sunkou ), to som vydrzala uz dlhsie.

jaskolka
30. aug 2020

Ja som pred tehotenstvom mala veľmi rada napríklad praženicu, vajíčka, a Top boli halušky s bryndzou. Ako som otehotnela, ani vidieť a cítiť som to nemohla, jedla som jednu dobu len cottage a biely jogurt, potom kila paradajok a jabĺk, nasledovala týždenná etapa kyslých gumových dazdoviek, potom zase kyslé mlieko a vrecia burizonov... A každá vec z toho trvala také dva týždne, potom už vôbec a prišlo dačo iné. Z muža sa v obchode smiali, keďže na dedine predavačky poznaju všetkých, že vidno, že ma doma tehotnú ženu. Čiže jedz, čo momentálne môžeš, telo ti dá najavo, čo áno a co nie

nikpa
30. aug 2020

To ta prejde, potom dozenies všetko zdravé co ti teraz nechuti, nemaj výčitky. Ja som mala počas tehu obdobie kedy som jedla len maslovy chlieb 3 krát denne a melón, nič ine. A sme tu živí a zdraví 😀

marianeta
30. aug 2020

Prvé tehu,ani som nevedela ,že som..ale prestala mi chutiť káva, a prvé tri mesiace som musela mať mliečne polievky na kyslo,dokonca aj luskovu som zjedla čo predtým nejestvovalo aby som dala do úst.. Potom prišlo makové obdobie..Dopekane makové rožteky každý deň cestou do práce som si kúpila asi 4 a zjedla na raňajky,ak nemali tak makový závin ,končeky som nejedla takže v podstate takmer celý som dala na posedenie..po príchode domov makové rezance ( obed som mala normálny).. Proste jedla som piate cez deviate..Veľký čerešňový kompót som dala tiež na posedenie plus som vypila aj tu šťavu 😀..výsledok +22kg. Druhé tehu kamene v bruchu z čohokoľvek..Prvé tri mesiace som musela za.tou troškou čo som zjedla mať pohár coly a tums.. táto fáza prešla ,ale nemala som ani zďaleka taký apetít ako pri prvom... takže kto má/mal zlú stravu? Rohlík,sunka a syr je ok..nič nezdravé na Tom nevidím... Mne aj všetko smrdelo..aviváže,sprchace, voňavky,všetko letelo do koša..

timkovamamka
30. aug 2020

Do ničoho sa nenut. Prejde to pravdepodobne po 1.trimestri. Ja som to mala tiež tak. Ak chces tak vyskúšaj polievky. To jediné mi ako tak išlo dole krkom. Top bola hokkaido polievka s mrkvou a troškou zázvoru ( ten sa v malom odporuca aj na nevoľnosti) prípadne ešte zeleninové pomixovat s troškou kvalitného hovädzieho mäsa. Jedla som tak že som si pri tom buď čítala alebo ak som nebola v práci tak pri telke. Nezniesla som pohľad na varené jedlo. Veľa trpezlivosti ti prajem, neboj keď toto prejde budeš si tehotenstvo užívať 👌♥️

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko84
30. aug 2020

V 4 mesiaci som jedla uz normalne,do vtedy len chleba s rajcinou a pomarance.neboj prejde to

lenuliatko84
30. aug 2020

@veronika4495 preboha

andreatytler
31. aug 2020

Neboj sa, neuskodis plodu ked sa nebudes super zdravo stravovat. Jedine sa snaz drzat prijem cukru pod kontrolou. Ten moze uskodit ak ho je vela. Hlavne sladene napoje obsahuju obrovske mnozstva cukru. Tych sa vyvaruj.
Rozok je OK. Sunku som ja nejedla... ziadne deli koli moznej nakaze. Mozzarela, tvaroh su skvele nahrady masa. Jogurt 1x za 3 dni uplne staci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre