Ako je možné, že výsledky na celiakiu boli v priebehu 8 mesiacov tak rozdielne?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

môjmu synovi vyšla z biopsie celiakia, ale v krvi nie. Doktorka vtedy diétu nenasadila. Po pol roku opäť opakovane biopsia a tá už celiakiu vylúčila. Už na gastro naďalšie kontroly nemáme chodiť.

Ako je to možné, že výsledky v priebehu cca 8 mesiacov boli takto rozdielne?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko to závisí od stravy vášho syna. Ak ste boli na diéte počas tých 8 mesiacov, stav sa zlepší, avšak po zaradení lepku sa znova zhorší.

Ak ste neboli na diéte vôbec, berte to ako pozitívnu zmenu. Veľmi dôležité je aj ako sa pacient cíti.

Sledujte prejavy a možné symptómy. Pri podozrení kontaktujte svojho lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/